הפוך לדף הבית גמ"ח קופונים
בשביל מה אני צריך ביטוח חיים?
חשוב מאוד לעשות ביטוח חיים כדי לשמור על רמת החיים של המשפחה שלך במקרה של פטירה.
מה ההבדל בפוליסות ביטוח חובה של חברות הביטוח השונות?
פוליסת ביטוח חובה הינה בטנדרטית וזהה אצל כל חברות הביטוח ההבדל הוא במחיר ובתנאי התשלום.
מי יכול להצטרף לקרן פנסיה?
כל אדם מגיל 18 ומעלה. ניתן להצטרף במעמד מבוטח- שכיר (כאשר יש הפקדות מקבילות של העובד והמעסיק) או במעמד של מבוטח- עצמאי (כאשר יש הפרשות של המבוטח בלבד).
איך מחשבים את צורכי הביטוח של אדם סיעודי?
העלות הממוצעת לאדם המאושפז במוסד סיעודי פרטי הינה בסביבות 15,000 ש"ח בחודש. במידה והחולה הסיעודי מטופל בביתו, עלות מטפל צמוד הינה בסביבות ה-8,000 ש"ח בחודש. במידה ונדרשת השגחה של 24 שעות ו/או טיפול בתרופות עלולה העלות להגיע אף למעלה מכך.
מתי ולמה כדאי לרכוש ביטוח צד שלישי?
ביטוח צד שלישי (צד ג) מכסה את המבוטח במידה ורכבו גורם נזק לרכב אחר או לעצם אחר (גדר, עמוד חשמל וכד). במידה וערכו של רכבך הפרטי נמוך יחסית, מומלץ לרכוש ביטוח זה מאחר ובמקרה של נזק ביטוח זה לא יזכה אותך על הנזק לרכבך אלא על הנזק שנגרם לעצם הנפגע.
מהן הטבות המס לעצמאי בעת הפקדה לקרן השתלמות?
עפ"י סעיף 17 (5א) לפקודת מס הכנסה, ההטבות מוגדרות כדלקמן: הכנסה קובעת: הכנסה מעסק/משלח יד עד 249,000 ₪ לשנה. שיעורי הפקדה: עד 7% מההכנסה הקובעת מתוכה 2.5% מההכנסה או התקרה (לפי הנמוך) אינם מוכרים כהוצאה, ויתרת ה-4.5% מההכנסה או התקרה (לפי הנמוך) כן מותרים בניכוי. תקרת הפקדה מוטבת לרווחים פטורים ממס: 17,400 ₪ לשנה – תקרה זו לא תלויה בהכנסת העצמאי.
למה כדאי לחסוך לפנסיה בחברת ביטוח?
החיסכון בחברת ביטוח מאפשר לך לשלב בפוליסה שלך חיסכון פנסיוני וכיסויים ביטוחיים. החיסכון הפנסיוני יספק הכנסה כאשר תבקש לפרוש מעבודתך בגיל הפרישה, ואילו הכיסויים הביטוחיים למקרה של אובדן כושר עבודה, ולמקרה של פטירה חו"ח יתנו לך ולמשפחתך הגנה מפני מצבים קשים אשר בהם אנו עלולים להזדקק לעזרה פיננסית.
מה זה קצבה מוכרת?
קצבה שנובעת מהפקדות שמוסו ו/או לא קבלו הטבות מס. על פי הוראות החוק, קצבה חייבת במס ואילו קצבה מוכרת פטורה ממס ללא תקרה, אך מוגבלת כיום בהיוון פטור במקסימום של 35% מתקרה של 7,990 שקלים.
איך אני בוחר את הפוליסות שלי?
על מנת לבחון את הפוליסה אתה זקוק לסוכן ביטוח. רק סוכן ביטוח מורשה יוכל לעזור לך לבחור את הפוליסות המתאימות לך ביותר.
מה זו תאונה על פי הביטוח?
תאונה הינה חבלה גופנית הנגרמת באופן בלתי צפוי וחד פעמי ומתרחשת במהלך תקופת הביטוח. תאונה יכולה להתרחש בבית, ברחוב או בבית הספר.
האם קיימת השתתפות עצמית במקרה של הפעלת הביטוח?
לא תחול השתתפות עצמית במקרה של הוצאות בעת אשפוז, טיפול חירום בשיניים ושחזור מסמכים. בגין שאר המקרים גובה ההשתתפות העצמית יהיה בסך 50 $ בלבד למקרה ביטוח, למעט מקרה הקשור להרחבות בגין מטען עבורו תהיה ההשתתפות העצמית בסך 100 $.
האם ביטוח סיעודי מיועד רק לאנשים מבוגרים?
ממש לא. לצערנו הרב, כל אדם יכול פתאום ח"ו למצוא את עצמו חולה סיעודי ללא יכולת לבצע פעולות שגרתיות יומיומיות. לכן, הביטוח הסיעודי מתאים לכל אדם באשר הוא אם חלילה ייקלע למצב של חוסר תפקוד כתוצאה מתאונות שונות וממחלות.
האם אנשים עם בעיות בריאות יכולים לעשות ביטוח פרטי?
חברות הביטוח הן חברות פרטיות ולכן אינן מחויבות לקבל כל אדם שמעוניין ברכישת ביטוח בריאות פרטי. יתכן שחברה תבטח אדם עם בעיה בריאותית, תוך הסתייגות שנרשמת בפוליסה. לפעמים תסתפק בהצהרה טלפונית ללא בדיקת רופא. אדם יכול להתבקש לשלם פרמיית ביטוח בריאות פרטי יקרה יותר מאחרים או להידחות על ידי חלק מהחברות. לכן במקרים אלו על המבוטח לקבל הצעת מחיר לביטוח בריאות ממספר מקומות ולהשוות ביניהם.
פרצו לי לבית, למי עלי לפנות?
בכל מקרה שיש בו צורך להפעלת הביטוח ובכלל בכל מקרה חריג הקשור לביטוח דירה, עליך לפנות בדחיפות לסוכן הביטוח שלך. הוא זה שינחה אותך וימלא יחד איתך את טופס התביעה שיגיע לטיפול מהיר ומיידי לאגף המתאים בחברת הביטוח.
יש לי כלב בבית. האם יש כיסוי לצד שלישי לנזקים שנגרמו על ידו?
בהחלט, זאת בתנאי שהמבוטח מקיים את כל הוראות החוק והרשויות המוסמכות כפי נקבעו על ידי המדינה. אם המבוטח רכש במסגרת הפוליסה ביטוח צד שלישי - הוא מכוסה לחלוטין מנזקים הנגרמים על ידי חיות בית כגון כלבים, חתולים וכיוצ"ב.
המידע ניתן כשירות לציבור ולא מהווה תחליף לייעוץ או שיווק פנסיוני המתחשב בצרכים ומאפיינים אישיים. התשובות לא מהוות ייעוץ, המלצה או חוות דעת מסוג כלשהו לרבות באשר לכדאיות השקעה, חיסכון או היבטי מיסוי.
מה ההבדל בין ביטוח חיים מסוג ריסק לביטוח מנהלים?
ביטוח מנהלים הוא פוליסה למטרת חיסכון פנסיוני. פוליסת ביטוח חיים מסוג ריסק היא לביטוח בלבד. ניתן לרכוש בביטוח מנהלים כיסוי לביטוח חיים ו/או לאובדן כושר עבודה ובכך לתת מענה מקיף לסיכוני החיים שלנו.
מה חשוב לבדוק כשמצטרפים לתוכנית ביטוח בריאות פרטי?
חשוב להגיש הצהרת בריאות עם החלטתכם להצטרף לתוכנית. כך חברת הביטוח לא תוכל לטעון שמצבכם הבריאותי קודם להרשמה לביטוח, פותר אותה מתשלום. בררו אם יש חריגות המבטלות את אחריות החברה ובררו מה בדיוק הביטוח מכסה. קבלו מספר הצעות מחיר עם פירוט כיסוי הפוליסה לביטוח בריאות, כדי לקבל את התמונה המלאה.
האם ניתן לכלול במסגרת הפוליסה שירותי חירום?
בוודאי שאפשר. יש לבדוק מול סוכן הביטוח אילו שירותים קיימים ומחיריהם של הנ"ל.
למי מתאים ביטוח תאונות אישיות?
היות וכולנו חשופים לאירועים בלתי צפויים ביטוח תאונות אישיות מתאים לכל אדם, מבוגר או ילד, מגיל 3 עד גיל 80.
איך אפשר לרכוש ביטוח ביטוח סיעודי?
את הביטוח הסיעודי ניתן לרכוש באמצעות סוכן ביטוח. הוא זה שיישב איתך ויתאים לך את הפוליסה בהתאם לצרכיך ולסכום הפיצוי הנחוץ לך.
מהו התקציב שנדרש לרכישת ביטוח בריאות פרטי?
התקציב נקבע לפי הצרכים של המבוטח. מומלץ להיוועץ עם סוכן ביטוח לשם התאמת הביטוח לצרכיך ולמצבך הכלכלי. מומלץ גם לבדוק מה הם הכיסויים שניתנים במסגרת השב"ן שלך.
מהי תקופת חברות מינימאלית לצורך מימוש ביטוח בריאות פרטי?
כן, מרבית הביטוחים כוללים תקופת אכשרה ( פרק זמן בין התחלת הביטוח ועד שניתן להתחיל לממש אותו). תקופה זו נעה בין חודשים ספורים לשנה. תקופת אכשרה נועדה להבטיח כי מבוטחים חדשים לא יסתירו בעיה / מצב רפואי ויתבעו את חברת הביטוח בדרישה לממש את הפוליסה מיד לאחר ההצטרפות.
אם יש לי ביטוח לאומי למה אני צריך גם ביטוח חיים?
שיעורי הגמלאות מביטוח לאומי נמוכים יחסית ואינם מספקים מעטפת כלכלית רחבה. בנוסף, ביטוח לאומי מפצה באופן שווה את כל הזכאים לכך ללא קשר לתרומתם לכלכלת ביתם. לכן רצוי ומומלץ מאוד להשלים את החוסר באמצעות ביטוח פרטי.
אינני מעוניין לבטח את כל תכולת הדירה. האם אני חייב בכך?
התשובה היא כן. לא ניתן לבטח רק חלק מהתכולה. ברגע שבחרת ביטוח תכולה עליף לדעת כי ביטוח זה כולל את כל תכולת הדירה באשר הוא.
בשביל מה אני צריך ביטוח חיים?
התשובה לשאלה הזו נמצאת למעשה בשאלות הללו: מה יקרה במקרה של פטירה שלך ח"ו? מה יקרה אם חלילה מחר תיפול למשכב או תאונה תגרום לך לנכות לכל החיים? האם המשפחה שלך תמשיך להתקיים? האם יהיה מי שיפרנס את ילדיך? האם יהיה מי שידאג להכניס אותם תחת חופה וקידושין? לעזור להם בקניית דירה בבוא העת? בקיצור, אתה זקוק לביטוח חיים כדי לשמור על רמת החיים של המשפחה שלך גם ללא תפקוד שלך.
האם המעסיק חייב לתת לי קרן פנסיה?
החל מה-1.1.2008 נכנס לתוקפו הסכם פנסיה מקיפה חובה שחל על כל עובד (מעל גיל 21 לגבר, מעל גיל 20 לאישה) כדלקמן: עובדים שלהם ביטוח פנסיוני קיים ומתחילים לעבוד, זכאים לביטוח פנסיוני מהיום הראשון, אך ההפרשות בגינם יבוצעו לאחר 3 חודשי עבודה, רטרואקטיבית, או בתום שנת המס (המוקדם מבין השניים). עובדים ללא ביטוח פנסיוני קודם, זכאים לביטוח פנסיוני לאחר צבירת ותק של כ-9 חודשים במקום עבודתם (בשנת 2008 בלבד). משנת 2009 ואילך יידרש ותק של כ-6 חודשים בלבד.
האם ישנם מצבים שאינם מכוסים בביטוח תאונות אישיות?
ביטוח תאונות אישיות אינו מכסה מקרים הנובעים לדוגמא מ: פגיעה עצמית מכוונת, פגיעה תוך כדי פעילות צבאית , פגיעה במצב שיכרות או שימוש בסמים, פגיעה עקב ספורט תחרותי או אתגרי, פגיעה במהלך מעשה פלילי.
איך מקבלים את הכסף מחברת הביטוח?
יש להגיש לחברת הביטוח תביעה בצירוף המסמכים הנדרשים. במידה ואושרה התביעה חברת הביטוח תשלם את הסכום שאושר במועדים הקבועים בפוליסה.
האם לא עדיף לעשות את ביטוח הנסיעות כשאגיע לחו"ל?
מרגע שיצאת את גבולות ישראל, אם אין לך ביטוח נסיעות לחו"ל, אתה אינך מבוטח בביטוח רפואי. ולכן, חובה לעשות את הביטוח עוד לפני הנסיעה, כדי להיות מכוסים מרגע היציאה מהארץ.
מתי כדאי להגדיל את הביטוח ומתי להקטין?
הגדלת סכומי הביטוח מותנית בהגשת הוכחות על מצב בריאותך. בנוסף, נדרשת הסכמה של חברת הביטוח לצורך כך. רצוי לשקול שינויים בסכומי הביטוח כאשר חלים שינויים במצב המשפחתי, כגון: נישואין, לידת ילד וכו. חשוב לזכור כי ניתן לפנות לחברת הביטוח ולבקש לשנות את סכומי הביטוח בכל עת.
מיהו אדם סיעודי?
אדם סיעודי הוא אדם אשר אינו מסוגל בכוחות עצמו לבצע 3 מתוך 6 הפעולות הבאות, או 2 מתוכן כשאחת מהן היא אי שליטה על הסוגרים: לקום ולשכב, להתלבש ולהתפשט, להתרחץ, לאכול ולשתות, לשלוט על הסוגרים ושאינו מסוגל להיות נייד ממקום למקום.
מי מופקד על ניהול אפיקי החיסכון בהם כספי הפנסיה?
בעקבות הרפורמות האחרונות, מכרו הבנקים את קופות הגמל שהיו בבעלותם. כיום כל אפיקי החיסכון הפנסיוני מנוהלים באמצעות חברות ביטוח ובתי השקעות פרטיים.
אם יש ביטוח לאומי למה צריך גם ביטוח חיים?
שאלה מצויינת, התשובה, לצערנו, עגומה מאוד. ביטוח לאומי בסך הכל מפצה אותך ללא קשר לתרומתך לכלכלת ביתך. מדובר על חלוקה באופן שווה לכל הזכאים. שיעורי הגמלאות מביטוח לאומי נמוכים מאוד ואינם מספקים את צורכי המשפחה או המחיה שלך. ולכן, רצוי מאוד להשלים את החוסר שעלול להיווצר באמצעות ביטוח פרטי.
אני מעוניין למשוך סכום חד-פעמי מקופת גמל לקצבה. האם זה אפשרי?
כן. ישנן אפשרויות משיכה מקופות גמל לקצבה (משלמת ואינה משלמת) בסכום חד פעמי שאינן מותנות בוותק או בגיל (למעט כספי פיצויים). המחוקק יצר מספר עילות סוציאליות אשר בעטיין ניתן למשוך כספים באופן חד פעמי כגון: מיעוט הכנסות, הוצאות רפואיות, נכות ופטירה.
מתי כדאי להגדיל או להקטין את הביטוח?
הגדלת סכומי הביטוח מותנית בהגשת הוכחות על מצב בריאותך המעודכן ובהסכמת חברת הביטוח. רצוי לשקול שינויים בסכומי הביטוח כאשר חלים שינויים במצב המשפחתי, כגון: נישואין, לידת ילד וכו. בכל עת ניתן לפנות לחברת הביטוח ולבקש לשנות את סכומי הביטוח.
מה עלות ביטוח המשכנתא?
עלות הביטוח משתנה מאדם לאדם ונקבעת על פי סכומי הביטוח הנקובים בפוליסה. על מנת לחשב את סכום הביטוח יש לבצע שקלול של סכום המשכנתא שלקחת, אורך התקופה שבחרת והריבית על ההלוואה. באפשרותך לבחור בין שני מסלולי פרמיות: מסלול בפרמיה קבועה או מסלול בפרמיה משתנה בהתאם לגיל המבוטח וגובה ההלוואה. אם החלטת לבחור במסלול בפרמיה קבועה אתה תמשיך להיות מבוטח עד לפרעון המלא של המשכנתא.
האם בהצטרפות לביטוח בריאות פרטי יש הגבלת גיל?
כן, במרבית התוכניות קיים גיל מקסימאלי להצטרפות, כאשר הגיל משתנה בתוכניות שונות. לדוגמא ביטוח בריאות סיעודי מאפשר הצטרפות בגיל מבוגר יחסית ויש תוכניות שאליהן לא ניתן להצטרף בגיל מבוגר.
באיזה אופן יושקע הכסף שלי בחיסכון בחברת מגדל?
מגדל מציעה מגוון מסלולי השקעה, המאפשרים לך לבחור את רמת הסיכון המתאימה לך. ישנם מסלולי השקעות מאוד סולידיים ואחרים מוטי סיכון, וכמובן מסלולים כלליים. היתרון המרכזי הוא שבכל שלב ניתן לעבור ממסלול אחד למסלול אחר ולהעביר את הצבירה ללא תשלום מס רווחי הון או כל מס אחר.
מהי ההפקדה המרבית בשנת 2011 לניצול הטבות המס בקרן השתלמות לעצמאיים?
ההוצאה המרבית שתותר בניכוי: 11,205 שקלים ובלבד שהעצמאי יפקיד 17,430 שקלים.
מהי ההפקדה המרבית בשנת 2011 לניצול הטבות המס בהפקדה לביטוח אובדן כושר עבודה?
מקסימום ניכוי (הוצאה המקטינה את ההכנסה) לעצמאי (ללא הכנסה מבוטחת כשכיר) בשנת 2011: 1,163 שקלים לחודש, 13,956 שקלים לשנה.
כיצד ניתן להצטרף?
ההצטרפות לביטוח תאונות אישיות היא פשוטה וכוללת שאלון בריאות קצר המורכב משלוש שאלות בלבד.
איזה רכב חלופי אקבל במידה והשירות נכלל בפוליסה שרכשתי?
מדובר על רכב חלופי מדרג B הכולל מערכת הילוכים אוטומטית ומזגן.
כמה אני יכול לשלם עבור ביטוח חיים?
זה תלוי אך ורק בך. המחיר נקבע לפי סוג הביטוח שתרכוש וכן לפי היקף הביטוח. בנוסף לכך, הוא תלוי בנתונים אישיים שאותם תמלא בעת רכישת הביטוח. לדוגמא: מעשן/לא מעשן, מין, עיסוק, מצב בריאות בתחילת הביטוח ועוד. חשוב לזכור: עליך להחליט איזה כיסויים חשובים לך וכמה אתה מוכן להשקיע על כל אחד על פי התקציב שלך.
למה צריך ביטוח בריאות פרטי בנוסף לביטוח של קופת החולים?
ביטוחים משלימים מסבסדים תרופות וטיפולים רבים, אולם לא במלואם, ואנשים הזקוקים לתרופות או טיפולים שאינם בסל הבריאות, מגלים כי עליהם להוציא סכומים גבוהים למימון הטיפול מכיסם. תוכנית ביטוח בריאות פרטית משלימה ביטוחים אלו, כך שלא צריך לממן הוצאות כבדות מהכיס הפרטי. כמו כן, קיימים ביטוחים פרטיים ייעודיים לצרכים ספציפיים כמו ביטוח סיעודי, שנועדו לכסות הוצאות במצב בריאותי מסוים ומוגדר מראש.
האם יש הבדל במחירי הפוליסה בין בני המשפחה בגילאים שונים?
דמי הביטוח נקבעים לפי מספר פרמטרים, ביניהם: גיל, תקופת הביטוח, מצב בריאותי, כיסוי למטען והרחבות לפי אופי הנסיעה כגון: ספורט חורף, ספורט אתגרי ועוד.
מה עלי לעשות במקרה של אירוע ביטוחי?
• בשלב הראשון יש לדווח לסוכן הביטוח או למוקד חברת הביטוח אודות התאונה. • ציין את שם המוסך אליו אתה מתכוון להעביר את הרכב לתיקון • תאם ביקור שמאי מטעם חברת הביטוח לצורך הערכת הנזק שנגרם לרכב • מלא טופס תביעה רלוונטי לסוג האירוע
מה החלק שלי ומה החלק של המעסיק בהפקדות לקרן פנסיה?
מבוטח: בין 5% ל- 7% מעסיק לתגמולים: בין 5% ל- 7.5% מעסיק לפיצויים: בין 0% ל- 8.33%
כיצד ניתן לשלם את הפרמיות לפוליסת הבריאות?
את פוליסת הביטוח ניתן לשלם באמצעות כרטיס אשראי או הוראת קבע . ניתן לחלק את התשלום לחודשי, רבעוני או שנתי.
אני נוסע לחופשת סקי, האם אצטרך לעשות ביטוח מיוחד?
אפשר להרחיב את פוליסת הביטוח ולהוסיף לה משתנים שונים, בהתאם לאורך הנסיעה, סוג הפעילות המתוכננת, היעד אליו נוסעים וכדומה. כך, למשל, לאישה הרה מומלץ להרחיב את הפוליסה כדי לכלול כיסוי לנשים בהיריון, לתרמילאים מומלץ להוסיף סעיף חילוץ והטסה לארץ, וכך גם לכל מי שנוסע למקומות שעלולים לסבול מאסונות טבע (רעידות אדמה, צונאמי וכדומה. באשר לנוסעים לחופשת סקי, מומלץ להרחיב את הפוליסה כדי לכלול כיסוי במקרה של תאונות סקי.
קיבלתי מהבנק אישור למשכנתא. האם אני חייב כעת ביטוח למשכנתא?
ראשית, מזל טוב ובהצלחה. כן, אתה מחוייב לעשות ביטוח למשכנתא אחרת הבנק לא יעניק לך אותה.הביטוח כולל ביטוח חיים וביטוח למבנה. ביטוחים אלו מבטיחים למעשה שההשקעה הגדולה של חייך והנכס אותו החלטת לרכוש יהיו מוגנים במקרה של מוות ח"ו תוכל להחזיר את סכום ההלוואה. חשוב לזכור כי ביטוח המשכנתא יהיה תמיד משועבד לבנק כל עוד אתה משלם את תשלומי המשכנתא.
סיימתי לשלם את המשכנתא. מה קורה עם ביטוח המשכנתא?
עם סיום התשלומים עליך להגיש בקשה בכתב לביטול הפוליסה מחברת הביטוח. הביטול יכנס לתוקפו לאחר 30 יום. בזמן הזה חברת הביטוח תשלח לבנק הודעה בדבר ביטול הפוליסה.
האם כדאי לרכוש ביטוח משכנתא דרך הבנק?
הבנק מחוייב לאפשר לך לרכוש ביטוח משכנתא בכל חברת ביטוח שתחפוץ. על הבנק אסור על פי החוק להתנות בכל דרך את מתן ההלוואה ברכישת ביטוח, כל עוד היא מבטיחה את זכויות הבנק.
למה צריך ביטוח נסיעות לחו"ל?
ביטוח הנסיעות לחו"ל מטרתו להבטיח שאם יקרה משהו בלתי צפוי – תוכלו לפחות לטפל בו בצורה הטובה ביותר ובמינימום נטל כספי. המדינה אינה מתחייבת לספק שרות רפואי כלשהוא מחוץ לגבולות ישראל. ביטוח נוסעים לחו"ל בא להחליף את קופת החולים או את חוק הבריאות הממלכתי כך שבעת תאונה, פציעה, מחלה פתאומית, טיפול חרום וכדומה תהיה זכאי לכיסוי עלות השירותים הרפואיים בחו"ל. סוג סיכון אחר המכוסה בביטוח נוסעים לחו"ל הינו האפשרות של אובדן או גניבה של מטענכם האישי או חפצי ערך בעת הנסיעה.במקרה זה, הביטוח יכסה נזק כספי שייגרם לכם כתוצאה מהאבדן או אירוע הגניבה בחו"ל.
אני בן 65 ורק כעת לקחתי משכנתא, האם הביטוח תקף רק עד גיל 75?
ישנן חברות ביטוח בהם הגיל אכן מהווה מגבלה, אולם ישנן חברות ביטוח אחרות המבטחת את בעלי המשכנתאות עד גיל 85. ברר זאת אצל יועץ המשכנתאות שלך.
האם יש הבדל במחירי הפוליסה בין בני המשפחה בגילאים שונים?
דמי הביטוח נקבעים לפי מספר פרמטרים, ביניהם: גיל, תקופת הביטוח, מצב בריאותי, כיסוי למטען והרחבות לפי אופי הנסיעה כגון: ספורט חורף, ספורט אתגרי ועוד.
מה מכסה ביטוח נסיעות לחו"ל?
ביטוח נסיעות לחו"ל מורכב משני חלקים: החלק הראשון – כיסוי למקרה של בעיות בריאות ורפואיות לא צפויות; הכיסוי משתנה מביטוח לביטוח בהתאם לצרכי הלקוח. החלק השני – כיסוי בגין אובדן או נזק למטען האישי הנלווה.
האם אני יכול לבטל ביטוח משכנתא דרך הבנק ולעבור לחברת ביטוח?
בהחלט, זו זכותך המלאה. אתה יכול לבטל בכל עת את הפוליסה שעשית באמצעות הבנק ללא כל עמלה. לפני ביטול הפוליסה בבנק דאג לבצע סקר שוק לפני שאתה בוחר בפוליסה חליפית.
האם אני יכול לשנות את תמהיל ההשקעות בחיסכון הפנסיוני שלי?
כן. חברת מגדל מציעה מגוון רחב של מסלולי השקעות במוצרים השונים, ואתה יכול להחליף אותם מעת לעת. מומלץ להתייעץ עם סוכן הביטוח שלך אשר ינחה אותך כיצד לפעול.
מה ההבדל בין ביטוח ריסק לביטוח מנהלים?
ההבדל הוא גדול. ביטוח מנהלים זה למעשה פוליסה למטרת חיסכון. לעומת זאת, פוליסת ביטוח חיים מסוג ריסק הינה לביטוח בלבד. חשוב לזכור כי קיימת אפשרות לרכוש בביטוח המנהלים כיסוי לביטוח חיים או במקביל ביטוח אובדן כושר העבודה ובאופן כזה לתת מענה מקיף לכל סיכוני החיים באשר הם.
מה מטרתה של הצהרת בריאות?
לפי מצבו הבריאותי ההיסטוריה הרפואית של המבוטח, נקבעים התנאים לפיהם יוכל המבוטח להתקבל לביטוח הבריאות. בהצהרת הבריאות ממלא המבוטח שאלון הכולל שאלות על מצבו הבריאותי והווה ובעבר.
איזה כיסוי יש למקרה אובדן כושר עבודה, נכות או מוות?
הכיסוי לאובדן כושר עבודה מוגבל בעד 75% מהשכר המבוטח. הכיסוי לשאירים הינו עד 60% לאלמן/ה ועוד עד 30% לכל ילד. סך תשלומי פנסיית השאירים לא יעברו את ה-100% מהשכר המבוטח.
המעסיק נותן לי קופת גמל ואני מעדיף קרן פנסיה. מה לעשות?
הוא לא יכול לקבוע עבורך! חוק 20 לקופות הגמל קובע כי העובד זכאי לבחור בכל אפיק חסכון פנסיוני שירצה.
מהו אירוע מזכה בקרן פנסיה?
זהו אירוע המזכה את המבוטח או את שאיריו בתשלומים מקרן הפנסיה, כגון: א. פנסיית זקנה - המועד בו הגיע המבוטח לגיל פרישה. ב. פנסיית נכות - מועד תחילת הנכות, בהתאם לקביעת רופא הקרן. ג. פנסיית שאירים - במות המבוטח או הפנסיונר.
מה תוקף הפוליסה לביטוח תאונות אישיות?
הפוליסה בתוקף עד גיל 80 למבוטח בוגר ועד 25 לילד.
האם אפשר להחליף קרן פנסיה באחרת, והאם הוותק נשמר?
כן ובלבד שהמבוטח אינו מקבל פנסיה כלשהי מהקרן. שמירת הוותק ותקופת האכשרה נעשית בעת החלפת קרנות, רק אם דמי הגמולים משולמים כסדרם. מבוטח לא פעיל רשאי להעביר את היתרה הצבורה שלו לקרן אחרת, אך במקרה זה לא נזקפת לזכותו תקופת האכשרה הקודמת.
האם אני יכול להצטרף לקרן פנסיה בתור עצמאי?
כן. כעצמאי תוכל להפקיד סכום של עד 16% מההכנסה המקסימאלית הקבועה בחוק, וליהנות מהטבות המס הגבוהות ביותר מבין כל אפיקי החיסכון הפנסיוני.
כמה אני צריך לשלם עבור ביטוח חיים?
המחיר של ביטוח החיים נקבע בהתאם לסוג הביטוח שנרכש ומה היקפו. בנוסף לכך, הוא תלוי בנתונים אישיים כגון: מעשן/לא מעשן, מין, עיסוק, מצב בריאותי בעת הכניסה לביטוח ועוד. עליך להחליט איזה כיסויים חשובים לך וכמה להוציא על כל אחד על פי התקציב שלך.
האם ניתן לשנות מסלולים בקרן הפנסיה?
ניתן לעבור בין כל מסלולי הפנסיה השונים בכל עת.
האם קיימת אפשרות לכלול בפוליסה לביטוח דירה גם שירותי חירום?
בהחלט שכן. שירותי חירום הינם חלק אינטגרלי מפוליסת הביטוח וניתן להוסיפם בקלות. שירותי החירום והסיוע ניתנים 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע, באמצעות מוקד החירום והם כוללים שירותי סיוע לדירה במקרים של הצפה, סתימות אינסטלציה, קצר חשמלי, פריצת דלת, תיקון של נזקי המים ועוד. בנוסף ניתן לכלול שירות תיקונים למוצרי חשמל ביתיים ושירות תחזוקת מחשבים.
מה קורה במקרה של מוות ח"ו?
במקרה של מוות חס וחלילה כתוצאה מתאונה אישית , המוטבים בפוליסה יקבלו את הפיצוי בהתאם לחבילה שנבחרה והפוליסה תתבטל (בהתאם לתנאי הפוליסה).
מה סדר גודל של ביטוח חיים אני צריך?
התשובה לשאלה זו משתנה מאדם לאדם. מטרת הביטוח היא לאפשר ליקרים לך לשמור על רמת חייהם. לכמה יזדקקו ולאיזו תקופה, רק אתה יכול לקבוע. לצורך כך תוכל להיעזר במחשבון שבאתר.
מה מכסה ביטוח תאונות אישיות?
ביטוח תאונות אישיות מקנה פיצוי לאירועים שנגרמו כתוצאה מתאונה : מוות, אובדן או נכות מלאה ותמידית של איבר מתוך רשימה, שבר של איבר מתוך רשימה כוויות, סכום חד פעמי למקרה סיעוד, פיצוי עבור ימי אשפוז וכיסוי הוצאות נלוות: פינוי באמבולנס, אחות פרטית, שהייה של קרוב מדרגה ראשונה בבית מלון בקרבת בית החולים ופינוי אווירי בין בתי חולים.
מה מעניק הביטוח הסיעודי בחברת ביטוח?
הביטוח הסיעודי מעניק פיצוי כספי בכל חודש ללא שום קשר למצבו הכלכלי של המבוטח בין אם רשויות המדינה מסייעות או לאו. תקופת הפיצוי נקבעת על ידי המבוטח, בעת ההצטרפות לביטוח הסיעודי.
מי אחראי לטפל בחולה סיעודי?
על פי חוקי מדינת ישראל, משפחתו של החולה היא זו שאמורה לטפל בו. המוסד לביטוח לאומי ומשרד הבריאות מעניקים אף הם סיוע לאחר בדיקה רפואית של החולה ולאחר בחינת מצבו הכלכלי.
יש לי ביטוח רפואי בארץ, למה לי לעשות ביטוח נסיעות לחו"ל?
חוק ביטוח בריאות ממלכתי המאפשר קבלת טיפול רפואי במקרה הצורך תקף רק בתוך גבולות ישראל. גם אם יצאתם את גבולות המדינה לשעות ספורות, חוק ביטוח בריאות ממלכתי לא מאפשר לך קבלת טיפול רפואי, כל עוד אתה מחוץ לגבולות ישראל. לכן חשוב כל כך לעשות ביטוח נסיעות לחו"ל, שכן זוהי האפשרות היחידה להיות מכוסה הן מבחינה רפואית והן מבחינת נזק למטען מחוץ לגבולות הארץ.
מה היתרונות ברכישת ביטוח נסיעות דרך חברת ביטוח?
בניגוד לביטוח חו"ל של חברות האשראי, הכיסוי של ביטוח דרך חברת ביטוח לרוב אינו מוגבל בזמן והוא מעניק כיסוי רחב יותר בתנאים טובים יותר. למשל, במרבית המקרים אין תקרה לסכום הפיצוי עבור אשפוז כפי שיש בביטוח של חברות האשראי, וגם רשימת הסעיפים המכוסים על ידי הביטוח רחבה יותר.
אני טס היום ופתאום נזכרתי שאין לי ביטוח נסיעות לחו"ל. מה עושים?
אפשר לרכוש פוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל בטלפון 8776* או דרך האינטרנט (on-line) ביום הנסיעה עצמו. דרך האינטרנט אפשר לעשות כך החל מחודש לפני הנסיעה ועד יום הנסיעה. כמובן שלא מומלץ לחכות לרגע האחרון כדי לרכוש ביטוח נסיעות.
מהי תקופת התיישנות בפוליסות בריאות?
מדובר בתקופה בת 3 שנים שאחריה לא ניתן לתבוע את חברת הביטוח.
מהי קיצבת שאירים ומהי קיצבת נכות?
קצבת שאירים – הכנסה חודשית שתינתן ליקירייך במקרה מוות (בן/בת זוג וילדים עד גיל 21). קצבת נכות – הכנסה חודשית המשולמת במקרה ובמשך תקופה של 90 יום ומעלה איבד המבוטח לפחות 25% מכושרו לעבוד כתוצאה ממחלה או מתאונה. קצבת הנכות משולמת ממועד הזכאות ועד לגיל הפרישה בו אמור היה המבוטח לצאת לגימלאות. החל ממועד הפרישה יחל לקבל קצבת פרישה.
יש לי ביטוח סיעודי במסגרת קופ"ח. מדוע אני צריך ביטוח נוסף?
הסכום הדרוש לטיפול בחולה סיעודי הוא גדול בהרבה מהסכום שמעניקות קופות החולים. בנוסף לכך, הביטוח הוא לתקופה מוגבלת בלבד. לכן, רק ביטוח סיעודי מתאים לצרכים המלאים של חולה סיעודי.
אני מעוניין לבטח תכולה ומבנה כל אחד בנפרד. האם הדבר אפשרי?
ניתן לבטח בנפרד גם את התכולה וגם את המבנה, אולם מצב זה אינו רצוי. אם תבטח כל דבר בנפרד לא תוכל ליהנות מכיסוי רחב במקרה של נזקים ולא מהנחה משמעותית נוספת על מחיר הביטוח. לכן עדיף לבטח את שניהם ביחד ולהינות מכל היתרונות.
האם יש הטבות מס על חיסכון בקרן פנסיה?
כן. מבוטח בקרן פנסיה זכאי לזיכוי מס בגובה 35% מההפקדה.
כיצד נקבע שווי הדירה שלי ותכולתה לצורך הביטוח?
שווי תכולות הדירה יכול להיקבע בשתי דרכים. הראשונה: בהתאם להערכת מבוטח. אתה תהיה זה שתתן הערכה מה עלות כל דבר ובהתאם זה ייקבע מחיר הפוליסה. הדרך השניה הינה על ידי שליחת איש מקצוע מטעם חברת הביטוח המכונה "מעריך תכולה" אשר יבקר בביתך בתיאום מלא איתך ויעריך את שווי מבנה הדירה וכן את שווי התכולה שלה. כמו כן, ניתן לקבוע את שווי התכולה במידה שכבר נעשה בעבר סקר תכולה בביתך.
עברתי דירה. האם עלי לעדכן את חברת הביטוח על כך?
כן, בהחלט. בכל שינוי בפרטים האישיים יש לפנות לסוכן הביטוח שלך ולעדכנו על כך. הוא זה שיבדוק האם ישנו הבדל בכיסויים הביטוחיים.
היו לי בעבר מחלות וניתוחים. האם אתקבל לביטוח?
התשובה לכך שונה מאדם לאדם. בעת בקשת ההצטרפות אתה תידרש למלא שאלון רפואי על מצבך בהווה ובעבר, לרבות ניתוחים ומחלות שהיו לך. חברת הביטוח תבדוק על פי ההיסטוריה הרפואית שלך האם אתה זכאי להתקבל.
באיזה גיל כדאי לרכוש ביטוח סיעודי?
עדיף להצטרף לביטוח הסיעודי מוקדם ככל האפשר. הסיבה לכך נעוצה בעודה שהפרמיה אינה משתנה. בנוסף, סיכוייו של אדם צעיר ובריא להתקבל לביטוח גבוהים ביותר.
האם שירותי הגרירה הכלולים בפוליסה מגיעים לכל רחבי הארץ?
אכן כן. שירותי הגרירה מגיעים לכל מקום בארץ ויגררו את הרכב לכל מקום אליו המבוטח יבקש להובילו – מוסך, מגרש חניה וכדומה.
כמה ביטוחי חיים אני צריך?
עניין זה משתנה מאדם לאדם. חשוב לזכור כי מטרת הביטוח לאפשר לבני המשפחה שלך ולשאר המוטבים שתבחר לשמור על רמת חיים שהם רגילים לה כיום. במכלול השיקולים צריך לבחון כמה אנשים יזדקקו לכמה כסף ולאיזו תקופה.
עד איזה סכום עצמאי יכול להפקיד לקופת גמל בשנת 2011 לטובת ניצול הטבות מס בהפקדה לקופת גמל לקצבה?
ההפקדה המקסימלית השנתית לשנת 2011 שתזכה במקסימום הטבות מס היא 31,488 שקלים, בכפוף לכך שההכנסה החייבת של העצמאי הינה לפחות 194,400 שקלים. כאשר מתוך ההפקדה הנ"ל: 21,648 שקלים ניכוי (הפחתת ההכנסה החייבת לרבות דמי ביטוח לאומי) ו-9,840 שקלים לזיכוי (הפחתת המס לתשלום).
האם צריך לעשות ביטוח נסיעות לחו"ל לפני כל נסיעה לחו"ל?
כן. לפני כל נסיעה לחו"ל מומלץ לדאוג לכיסוי ביטוחי לתקופת השהייה בחו"ל עבור כל אחד מהנוסעים. הביטוח תקף לנסיעה אחת ולתקופה רציפה, כפי שנבחרה מראש.
מדוע ביטוח חובה הינו בגדר חובה?
נסיעה ברכב שאינו מבוטח בביטוח חובה, או שהביטוח שלו אינו בתוקף אסורה על פי חוק עשויה לגרור קנסות ועונשים.
איך אדע איזה ביטוח נסיעות לחו"ל מתאים לי?
בבואך לבחור ביטוח נסיעות לחו"ל מומלץ לבחון את האופציות הביטוחיות העומדות בפניך בהתאם לצרכים שלך, וכך להחליט על הביטוח המתאים לך. הצרכים של כל נוסע משתנים בהתאם למטרת הנסיעה והיעד. אדם הנוסע לאחת מבירות אירופה לרגל עסקים למשך יומיים זקוק לפוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל שונה מחברו הנוסע לטייל בדרום אמריקה למשך שנה או יותר. חשוב לזכור, ככל שהביטוח מקיף יותר כך המענה שתקבלו במקרה הצורך יהיה רחב יותר ויאפשר לך לטייל בראש שקט. לעולם אל תבחרו ביטוח רק על פי מחירו, הבריאות שלכם יקרה מכל דבר.
כל כמה זמן עלי לעדכן את הפוליסה?
בשל ההתקדמות הטכנולוגיה הרפואית גם חברות הביטוח מעדכנות את מוצריהן. לכן כדאי מאוד להיות עם האצבע על הדופק ולעדכן את פוליסת הביטוח. מומלץ להיוועץ עם סוכן ביטוח על החידושים השונים ולשפר את היקף הכיסויים בהתאם.
האם כדאי לי להוסיף במסגרת הפוליסה כיסוי כנגד נזקי רעידת אדמה?
מנסיון העבר והמיקום הגיאוגרפי של ישראל על פני כדור הארץ, וכן בשל אזהרת רבנים רבים, מומלץ מאוד לרכוש כיסוי כנגד נזקי רעידת אדמה. חשוב לדעת כי ביטוח זה נכלל במסגרת ביטוח דירה ומבנה והוא מוגדר כביטוח חובה מטעם המדינה, אלא אם בחרת לוותר על כך והצהרת על כך. במידה ולא רכשת ביטוח תכולה הכולל רעידת אדמה לא תהיה מכוסה על כך. במידה ולקחת משכנתא על הדירה, הבנק הוא זה שיחייב אותך לבטח את המבנה כנגד נזקי רעידת אדמה.
מהן האפשרויות ההיוון לאחר הוראות תיקון 5?
עמית בעל פנסיה מזערית מכל מקור שהוא, למעט קצבת שארים ולמעט קצבת זקנה מהמוסד לביטוח לאומי, יכול להוון את כל הסכום שעולה על הפנסיה המזערית. בנוסף ניתן לעשות היוון של 25% מסכום הקצבה המזערית ל-5 שנים בלבד, רק במידה ולאחר היוון הסכום שנותר שווה לקצבה המזערית.
אילו כיסויים נוספים מעבר לכיסויים שהזכרנו מומלץ לרכוש במסגרת הביטוח?
אם אתה עוסק בספורט אתגרי או סקי או אם אתה תרמילאי חשוב לרכוש כיסוי מתאים לספורט אתגרי ולאיתור וחילוץ נעדרים. בנוסף, אם הינך סובל מבעיות בריאותיות חובה לרכוש כיסוי להחמרה של בעיה קיימת אחרת תידרש לשלם את ההוצאות הרפואיות הנדרשות עקב ההחמרה בבעיה הרפואית הקיימת מכיסך.
מהי הכדאיות בהפקדות שוטפות לפיצויים בגין עובדים?
הפרשות שוטפות לפיצויים מקנות למעביד הוצאה לצרכי מס אשר מקטינה את תשלומי המס ומונעת בעתיד חיפוש מקורות לתשלום פיצויים לעובדים.
מה עלי לברר לפני שאני שמחליט על חיסכון פנסיוני?
איזה מוצר מבין מוצרי החיסכון הפנסיוני מתאים לך? האם כדאי לך לבחור מוצר פנסיוני אחד או אולי לשלב בין מספר מוצרים (ביטוח מנהלים וקופת גמל, קרן פנסיה מקיפה ופוליסת ביטוח ועוד)? האם אתה זקוק לכיסוי ביטוחי ומה חלקו מתוך כלל החיסכון החודשי לפנסיה?
מהי השתתפות עצמית?
זהו הסכום הראשוני אותו ישלם המבוטח לחברת הביטוח בעבור נזק שבגינו הוגשה תביעה.
איך אני בוחר את הפוליסות שלי?
הכי נכון מצידך יהיה לפנות לסוכן ביטוח שיסייע לך לבצע את הבחירה הטובה ביותר.
האם כמות הכסף שניתן לחסוך בחיסכון פנסיוני מוגבלת?
לא, אך עם זאת ישנם סכומים מוגדרים ותקרות ברורות לגבי ההכרה במס. לעיתים, הצורך בפנסיה דורש מאיתנו חיסכון גדול יותר גם מעבר לתקרות המוכרות במס מתוך מחשבה על העתיד.
איך מקבלים את הכסף מחברת הביטוח?
אם יש צורך להפעיל את הביטוח, יש להגיש תביעה בצירוף המסמכים הנדרשים ע"י חברת הביטוח לבדיקת התביעה. מהרגע שתאושר התביעה, חברת הביטוח תשלם את הסכום שאושר במועדים הקבועים בפוליסה.
מה ההבדל בין ביטוח תאונות אישיות לביטוח בריאות?
ביטוח בריאות נותן כיסוי במקרה של מחלה קשה, צורך בניתוח, השתלה, תרופות מיוחדות וכדומה. ביטוח בריאות אינו מכסה נזקים תאונתיים כגון שברים, כוויות ועוד. ביטוח תאונות האישיות עוסק בפגיעה גופנית פתאומית עקב תאונה כלשהי. יחד, הם משלימים זה את זה לכיסוי שלם ומקיף.
מה גובה הפיצוי בביטוח תאונות אישיות?
אתה מחליט מה גובה הפיצוי אותו תרצה לקבל. באפשרותך לבחור חבילה מתוך חמש אפשריות הנבדלות ביניהן בסכומי הביטוח למקרי הביטוח השונים. הפיצוי יכול להגיע למאות אלפי שקלים.
מה ההבדל בין אפיק הוני לקצבתי?
אפיק הוני – יספק במועד הזכאות סכום כסף חד פעמי, ללא קשר לתוחלת חייך. אפיק קצבתי – הינה קצבה חודשית למשך כל ימי חייך ובמקרה פטירתך לאחר הפרישה –לשאיריך. כיום, כל האפיקים ההוניים הופכים לקופה לא משלמת, כלומר שהכספים שנצברו עד למועד זה ישולמו כסכום חד פעמי והכספים שיופקדו החל ממועד זה – ישולמו לחוסך כקצבה חודשית.
המידע ניתן כשירות לציבור ולא מהווה תחליף לייעוץ או שיווק פנסיוני המתחשב בצרכים ומאפיינים אישיים. התשובות לא מהוות ייעוץ, המלצה או חוות דעת מסוג כלשהו לרבות באשר לכדאיות השקעה, חיסכון או היבטי מיסוי