הפוך לדף הבית גמ"ח קופונים
תמונת היום
סקר שבועי
את/ה בעד סיקור פרשיות תקיפה ב"בחדרי"?

הצבע
 
תגיות
מבצעים והטבות
בק טק בק טק
הוכח כמשחרר כאבי גב ומוריד לחץ משרירי הגוף.
רפאל גריל בר רפאל גריל בר
קינוח חינם למזמינים ארוחה זוגית
Infomoney Infomoney
תשואה גדולה יותר עבור כספכם וחיסכון בדמי ניהול!
להצעות נוספות

מדוע בכה הגר"מ קארפ בכנס בחירות?

כנס רבני מודיעין עילית: הגר"מ קארפ סיפר כי רצה לסיים המחלוקת: "אבל לא נתנו לי להיכנס לגר"ש אויערבך" • התמליל המלא

שרי רוט, בחדרי חרדים 20:35 12/10/2013
הדפס שלח לחבר
19

הבוקר (ו) נערך כינוס של כל רבני מודיעין עילית המשתייכים לדגל התורה, בביתו של ראש ישיבת מיר הגאון רבי אריה פינקל בירושלים.

הכינוס עסק בנושא הבחירות ובהתלכדות סביב גדולי ישראל ובראשם הגראי"ל שטיינמן והגר"ח קנייבסקי.

בין המשתתפים היה גם הגר"מ קארפ, רב השכונה המערבית בקרית ספר, שבכה בעת שנאם. בין השאר סיפר, כי יכול היה לסיים את הסכסוך בין 'דגל התורה' ל'נצח' תוך זמן קצר מאד, אבל לא נתנו לו להיכנס לביתו של הגר"ש אויערבך כדי לדבר איתו בנושא.

תמליל הדברים:

"כבוד רבינו ראש הישיבה שליט"א, למעשה מתחילה חשבתי הרי דברים פשוטים הם, ומה אני שבכלל יתערב בענין הזה, ואנכי תולעת, הרי רבותינו הולכים לפני המחנה, ומה יש מקום כלל להתערב. אבל באו אלי משלחות שדיברו דברים נוראים, ויהיו מלעיבים במלאכי האלקים, לא יכלתי לשתוק, ראיתי שמשחקים באש.

"מורינו הגדול בעל ה"דרך אמונה" שליט"א סיפר כמה סיפורים בעניינים של כבוד התורה, וסיפר שמרן החזו"א היה מחמיר על עצמו לא לעשות מלאכה ביום טוב שני, אבל על אחרים לא החמיר, וביקש מר' חיים שיכבה את אור החשמל. ואולם ר' חיים בעצמו גם החמיר. ברם שקל את הדברים ואמר: מצד אחד אולי חומרא דרבנן, ומצד שני זה כבוד התורה, ובודאי כבוד התורה עדיף, והלך לכבות את האור.

"מרן הרב מבריסק עמד ליד המתג שמדליק את אור החשמל וביקש מבנו להדליק את האור, שאלו בנו, אבא, הרי אתה עומד ליד המתג, ומדוע מבקש אתה זאת ממני. השיב לו הגרי"ז: "אבא אומר - לא שואלים שאלות".

"למעשה כאמור לעיל איננו צריכים כלל לדבר, מרן ראש הישיבה שליט"א עוד ליוה את החזון איש ואת הרב מבריסק, ועוד גדולים מדורות שאיננו מכירים כבר. אך ברצוני לומר דבר אחד. אנשים אומרים שיש כאן מחלוקת. אני יודע כמה ראש הישיבה הגאון ר' שמואל מכבד את מרן ראש הישיבה, כמה הוא מוחה על מי שח"ו מעיז לדבר סרה, כמה שחס על כבודו, וממש חרד על כבודו, גם עכשיו.
הרב גוטרמן (שהינו שלוחי דרחמנא ושלוחי דגדולי ישראל ושלוחי דידן) ביקש ממני לפנות לראש הישיבה ר' שמואל בהצעות נכבדות שלא יהיה כאן מחלוקת, הצעות שאי אפשר לסרב להם. אבל שועלים קטנים לא נתנו לי להיכנס. דומני שעם ראש הישיבה ר' שמואל הייתי מסיים את הענין ברבע שעה.

"דברים אלו אני אומר לטובת הענין. יודע אני שהרב גוטרמן מסייע להרבה מוסדות, ולכל העיר בלי יוצא מן הכלל, וכל אחד יכול לראות זאת, אין עיר כזו שכל אחד בונה כרצונו, בכל חצר ובכל מקום, אין עיר כזו בישראל. לא מצינו בשום עיר הנחות כאלו בארנונה. אין חוג שיוצא מן הכלל. ראש עיר שמקובל על כולם ועוזר לכולם. חזותו של ר' יעקב מוכיח עליו, בתורה, בקדושה, אין ראש עיר שמתחרה בזה, וזוהי השמירה שלו.

"אני יכול להעיד שכשרצו לדבר עימו על הבחירות הוא לא רצה לדבר, יש לו ביטחון בה', כמה שיצאו נגדו אבל הקב"ה עימו. סיפר לי אחד שהתקשר אליו במוצ"ש ואמר לו: דע לך, מתכוננים לצאת נגדך. אך ר' יעקב התחיל לשיר לו: "צוה ישועות יעקב", ויותר מכך לא אמר כלום. יש לנו זכות שראש העיר שלנו מחובר לתורה ולקדושה, ודוקא בגלל זה רוצים לפלג. ב"ה שיש לנו עוד את זקני הדור, וגם את זה רוצים לקחת מעימנו, כמה נגיד לילדים שלנו, מה נגיד לנשים שלנו, לא נשאר לנו שום דבר, ומה יהיה הסוף?!.

"צריך לדעת שהנהגת הדור נמסרה לגדולי הדור, ואין בזה שום חולק, וכך נמסר למשה רבנו, דור דור ודורשיו, דור דור וחכמיו, והכל תלוי בזה, ואסור לערער את המושג הזה של מסירת התורה, זה הרס קיומינו. וכבר כתב כן החינוך במצות לא תסור.

"מרן הגאון ר' חיים עוזר ציוה על כל רבני הקהילות שעליהם למות יחד עם בני קהילתם ולא לברוח, והרב וינברג בעל ה"שרידי אש" אמר שידע בבירור שילכו לטבח, אבל לשמוע לזקני הדור זה מעל הכל, כי אם לא שומעים לזקני הדור אין המשך.

(כאן פרץ הרב בבכי): "אני יודע שיש אברכים יראי שמים, ששועלים קטנים מחבלים בכרמים מטעים אותם, חוסו על עצמכם!!! יש לכם ילדים, יש לכם נשים, אתם משחקים באש!!! גם כשלא מבינים צריכים לעשות, חוסו על ילדיכם, זה ההמשך של הדור שלנו, זה הכבוד של ר' חיים, של ראש הישיבה, של ר' שמואל אויערבך. כולנו נתחזק תחת מרנן ורבנן שליט"א ההולכים לפני המחנה, ובזכות זה נזכה לגאולה שלימה במהרה".

אנו מזמינים אתכם לקחת חלק בדיווח החדשותי.
הייתם עדים לאירוע? שמעתם סיפור שעשוי לעניין? צילמתם תמונות מיוחדות?
שילחו אלינו את הסקופ שלכם לכתובת info@bhol.co.il
 
הדפס שלח
19
שקר וכזב... ר' שמואל מעונין לדבר עם כל אחד  (ל”ת)
מידיעה 15:19 11/10/2013
1
 
     ר' שמואל שליט"א איש אמת 
 14:16 04/11/2013

נמנו וגמרו כל רבני הבני תיירה, שעל פי דעת תורה אמתי של גדיילי הדור של עיר התורה והמחלוקת, הגיעו למסקנה שיש לגרש את כל תלמידי הישיבות והכוללים, מטעם פשוט.

קודם כל, מה הבעיה שיהיו שני מנהיגים לליטאים?
שנית: חלק מהתלמידים ר"ל הצביעו ל"עץ" (עבירה שאין יוכ"פ ומיתה מכפרת אע"פ שפסוק מפורש הוא "היש בה עץ אם אין"),
גם יש חלק מהם שקוראים "הפלס" בש"ק אחרי הצונט עוד לפני סעדת שלישית,
יש חלק עם טלפונים לא כשרים ומשתמשים בהם בימים א'-ו',
יש חלק שצופים בכדור רגל ליל ב' בערב,
יש חלק ספרדים,
יש חלק חסידים,
יש חלק מתנגדים,
יש חלק תימנים,
יש חלק שמחבלים,
יש חלק ששונאים,
ויש חלק שרק מעצבנים את כולם.
וזה כבר יותר 100% מתלמידי הישיבות והכוללים.

במקומם יש להביא מלאכים מהשמיים שעוד לא נבראו, שלעולם לא יטעו או יהרהרו אחרי דרישות העסקנים הלוחשים באוזני הזקנים המסכינים.

וא"ת עכשיו ששר החינוך, הרב הגאון שי פירון שליט"א, הורה בימים האחרונים לאגף הישיבות במשרד החינוך, לפעול בתקיפות נגד ישיבות וכוללים המשעים תלמידים על בסיס הזדהות פוליטית, דבר הנוגד את החוק הציוני. ואמר בקול רם שכוללים שלנו שיימצאו עוברים על החוק צפויים לשלילת התמיכה של משרד החינוך הטמאה, ועל זה נאמר אצלם "הכסף יענה את הכל"

א"כ צ"ע מה עדיף?

א) בין כך להחזיקם בישיבות וכולללים רק משום הכסף שמקבלים ממדינת השמד?
ב) שיחתמו על טופס הצהרת הנאמנות. "שהם חוטאים ומחטיאים את הרבים" אבל נעשה את זה בשתיקה כדי שהעסקנים המבלבלים את המוח יחיו ברוח עם כל הכסף שיכנס למוסדות?
ג) בין כך צריך לסלק אותם בלי חתימה משום בריא ושמה בריא עדיף?
ד) רק לאלו שהם ממשפחת העסקנים והמנהיגים ומוחים ברבים על כבודם של הנ"ל, ימחלו להם על הכל, וחוץ מאלו כולם ילכו ללמוד בכוללים וישיבות של עץ?

וי"ל ....לכאורה נראה לומר וכו' כדכתיב "יושב בשמים ישחק, ה' ילעג למו"!

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
     במקום שיש כת ליצנים אין הקב"ה יכול לדור ובודאי שלא לשבת וק"ו שלא לשחוק. (ל”ת)
על זה היה דוה וכו'  14:58 14/11/2013
 
תביאו את ההקלטה דחוף בבקשה (ל”ת)
מבקשי אמת 16:18 11/10/2013
2
 
     ברור שזה מהעסקנים מבני ברק? ולא ח"ו מהרבנים. 
 12:47 11/11/2013

אנו צריכים להפסיק להפריע לגדולי ישראל מלימוד התורה שלהם, ובפרט מהפאליטיק של הבחירות בא"י, שבענין זה העסקנים מקיימים "פני הדור כפני הכלב"

היום כבר הגענו למצב שזה לא קורה ברוסיה ולא במדינות של ערביים אלא כאן בארה"ק אצל בני תורה, כל השנים נלחמנו נגד החופשיים הכופרים השולטים, שהם בעל כרחינו רצו לפגוע בתורתנו הקדושה, ועכשיו העסקנים עושים מעשה זמרי וכו'. העסקנים הקשורים לגדיילים גוזרים עוד ועוד גזירות על עולם התורה, ובפרט על אבריכי הכוללים. מהרסייך ומחריבייך ממך ייצאו - מי היה מאמין שיהודים בלבוש חריידי, הם שיגזרו על עקירת התורה בארץ ישראל? האברכים הבני תיירה נאנקים תחת עול הגזירות של העסקנים! כוחות הטומאה והרשע של העסקנים נמצאים במלחמה נוראה כנגד עולם התורה, יש גזירה נוראה של בחירות החדשה של עץ, הכוללים, מוסדות התורה, החינוך הטהור. במצב של עקירת הדת, הוא יום יום. המצב נורא!!!

ואם יש כאלו שמוחים על כבוד התורה, אומרים להם, מי בקש מהם למחות, תישבו בבית בשתיקה, ואלו שמבינים ואמרים כך ה"ז מפני שחסר להם את "לב היהודי", חסר להם לב והרגשה לאבינו שבשמים, כי אילו היה להם קצת הרגשה יהודית, היו לפחות מבינים את זה שכן אכפת לאלו על כבוד שמים שמתחללת, ועל העבירה החמורה שנעשית שגורם צער נורא בשמים וצער נורא להשכינה הק'.

אם רוצים לבחון ח"ו נפטר אם הוא עדיין חי, אז תוחבים לו מחט, ורואים אם הוא נזדעזע אז רואים שהוא חי, ואם לא אז יודעים שהוא לא חי, יהודי שיש לו קדושה, הוא מתרגש, בפרט כשעוקצים בו עם מחט, זה מה שבוחנים היום, אם היהדות של היהודי עדיין חי בלבו הוא יהודי. כל יהודי צריך לדעת שבוחנים אותו פשוט, לא רק אם הוא צדיק או רשע, צדיק או בינוני, איזה מדרגה הוא, אלא אם הוא יהודי או לא, אם יש לו בכלל עדיין זיק של יהדות בתוכו, זה המבחן היום, וזה ברור מאוד.

כתוב בזוה"ק שכשיגיע המשיח רשעי ישראל (לכאורה-העסקנים) יצטרפו יחד עם רשעי אומות העולם וילחמו יחד נגד המשיח, איך יהיה דבר כזה? אבל זה מה שקורה היום, לצערנו שמצטרפים בנ"א שהם בלבם רשעים שלמים עם הכופרים החפשיים, שהם דינם כגוים, ומצטרפים אתם ללחום נגד המשיח, כלומר נגד הגאולה השלימה, ואין תמיהה כבר אם יגיע המשיח שימשיכו ללחום נגדו, ועוד יאמרו זה שנלחמים נגדו הוא קידוש ד', זה פשוט מאוד.

היום כבר מראים לנו מהשמים התמונה מה שעומד להיות כשיגיע המשיח בקרוב, וזה צריך להפחיד אותנו, כ"א צריך לפחד על עצמו, איפה הוא עומד, מי יודע? לפני שיגיע המשיח הבירור יהיה, בין האמת לשקר, הבירור הוא אחרת ממה שאנחנו מבינים אותה כי עיקר הבירור יהיה על הלבבות איפה לבו של כל אחד ואחד.

בישעי' יש הרבה פסוקים שמדבר על הזמן שיהיה לפני הגאו"ש באחרית הימים, כתוב בישעי' (ג' י"ד) "ד' בּמִשׁפּט יָבוֹא עִם זִקְנֵי עַמּוֹ וְשׂרָיו וגו' ופרש"י על שהיה להם למחות, וע"ז אומר הפסוק ד' יבוא במשפט גדולי הדורות על שלא מיחו בעם בכל מה שקורה.

חז"ל אומרים, "עשה לך רב" לא אמרו "עשה לך עסקן" שקרן חומד ממון וכבוד וכו' ועל העסקנים האלו שהם מבני קרח אמר דוד המלך "אין אלוקים לנגד עיניו". לזכור ש "ד' יבקש את נרדף". תעשו העתק הדבק ותראו שהתפרסם מאמר של הרב שטיינמן בכיכר השבת שבו הרב שליט"א אומר, שהוא לעולם לא זרק בן ישיבה, ועכשיו רוצים לזרוק אלפים מישיבות וכוללים? גזירת שמד ממש!!! ברור שזה טריק מהעסקנים מבני ברק (שהם חברי הערב רב) ולא ח"ו מהרבנים.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
המקרה הוא הפוך בדיוק- - כנסו 
שקר וכזב 17:35 11/10/2013

כידוע הבני בית הידועים לשימצה של הרב שטיינמן אינם בוחלים בשום אמצעי כזה או אחר אף לא בחלו מלהמציא שמועות כאילו בשם הרב קארפ שליט"א בזמן שהוא הרי הראשון שיישם מה שאומר הגר"ש שליט"א ................... אין כאן המקום להאריך אבל המקרה היה הפוך בדיוק, שהוא צעק עליהם נמרצות שהיעזו להמציא דברים שלא היה ולא נברא, אבל כידוע זה דרכם כסל למו, ומקוים שלא ננעל בפניהם דרכי תשובה על כל פשעיהם שמורדים בהקב"ה כאחרוני פושע ישראל

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
3
 
     כדאי לבדוק 
חלם 14:06 13/10/2013

"המאמרים" בהפלס נראים לקוחים היישר מפשקויולים במאה שערים נגד הגרי"ש אלישיב.....

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
     איזה מאמר? 
ישר הדרך 14:07 13/11/2013

ניכר שלא קראת את הפלס, אני קורא, ולא מצאתי לא בהווה ולא בעבר שום מאמר מהסוג שהזכרת. בברכה

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
לא לאמין  
רפאל 20:33 12/10/2013

בבית הכנסת בשבת הבנתי שהרב שטיינמן יגייס את תלמידי השיבות שבאו להפגין בירושלים וכו' בושה לאן הגענו פונוביז' גרודנה בחירות פתאום הכל קשור מה האיטרסים שעומדים מאחורי????????????????

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
4
 
     בדיוק 
כדאי לחשוב 14:04 13/10/2013

הבנת שטויות!!! זה בדיוק הענין! ההשמצות של הפלס מזכירות לי את הפשקוילים של מאה שערים.. שהיו תוקפים את הגריש אלישיב {על "פשרנותו"} וכומה..אגב הטיעונים המגוכחים על השקפת התורה בהפלס ,דומים להפליא למאמרים בעיתון העדה,,,אותם סיסמאות נבובות וחלולות של לא להתפשר וכדומה..עיינו בשני העיתונים {פשקוילוים} ותמצאו חורבן..

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
 
תכתבו על הבניה הלא חוקית  
יוסי 20:34 12/10/2013

שהרב קארפ טען שאין כמו גוטרמן שנותן לבנות בלי חשבון של רישיונות תעלו את ההקלטה של זה

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
5
 
מי שמכיר את הגרמ"מ קארפ שליט"א, יודע  
משה 22:18 12/10/2013

שכל כולו אמת ובלתי לה' לבדו. ואם הוא מתבטא כך, כנראה שהגיעו מים עד נפש.
ראוי שדבריו יודפסו ויופצו בכל ריכוזי הציבור החרדי.
למקרא הדברים, ולאור דבריו החריפים של מרן הגר"ח, פשוט מצמרר לחשוב איך ישנם נערים מנוערים שלוחמים בגדולי הדור. פשוט לא יאומן כי יסופר.
גורו לכם!

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
6
 
הכל פוליטיקה הפעם כולנו "זך"  (ל”ת)
אחד העם 22:52 12/10/2013
7
 
הרב קרפ הודיע שטעה 
טעות 13:03 13/10/2013

הגר"ש אוירבך התקשר אליו ושאל אותו האם רצה לדבר עמו ולא יכל? ומתי זה היה, והתברר שהגר"ש לא היה אז בבית, ולכן הגרמ"מ קרפ כתב מכתב היום בו הוא מתנצל, ולא היו דברים מעולם.
אצל הגר"ש אין כזה דבר שלא נותנים להיכנס.
וז"ל המכתב שפורסם היום בהפלס
משה מרדכי קארפ
קרית ספר

מוצש"ק פר' לך תשע"ד

בס"ד

הבהרה

בנוגע למה שנתפרסם בשמי בחוצות שהגעתי לבית מרן ראש הישיבה הגר"ש אויערבך שליט"א ומנעו ממני להכנס ולדבר עמו, הנני להודיע שנתברר שהדבר בטעות יסודו כי מרן ראה"י לא היה באותו היום בביתו ולא היה אפשרות ליכנס אליו לכל אדם כלל.

ולכן הנני לבקש בזה מחילה מידידי הרב הגאון ר' יוסף פטרוב שליט"א שסבל משמועה זו על לא עול בכפו, וכידוע שהוא דואג במסירות לעולם התורה וישיבות ולכוללים, ואינו עושה דבר מדעתו בלא הוראת ראה"י שליט"א.

והנה כל הדברים שנאמרו ונתפרסמו בחוצות נאמרו בענין כבוד התורה ומחאה על בזיון התורה ואינו נוגע לעצם הבחירות אשר אנכי תולעת ולא איש וכזבוב בין ההרים, וברור שאין נפק"מ בדברים הללו לעצם הבחירות ואין להסיק מהם מכאן ולהבא דבר כלל בכל הענין הזה.

וע"ז באעה"ח

משה מרדכי קארפ
http://rotter.name/kolot/prime/41596.php

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
8
 
חבל שעל הבנות שתקועות בבית 
זלמן 19:07 13/10/2013

בלי סמינר הוא לא בכה ככה עוד סיבה להצביע ברגר

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
9
 
חבל שעל הבנות שתקועות בבית 
זלמן 19:07 13/10/2013

בלי סמינר הוא לא בכה ככה עוד סיבה להצביע ברגר

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
10
 
כולם רמאים רק עץ בני תורא "צדיקים" הם היו ונשארו בני תורא  
יחזקאל שפירא 16:31 03/11/2013
11
 
אני מצטער שהצבעתי לנוכלים הממשיכסטיםעץ יבש רקוב וחלול 
צבי רוט 16:33 03/11/2013
12
 
מפלגת עץ הורתה ולידתה בשקר והשקר אין לו רגלים 
טרופר 16:35 03/11/2013

העלים נובלים והעץ יבש

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
13
 
אני מכה על חטא שעבדו עלי והצבעתי עבור בני תורא 
שטנפלד בן ציון 16:36 03/11/2013
14
 
עץ יבש עופו לנו מהעינים הפרדו מעלינו תפתחו סמינר חידר כולל העיקר שתעופו 
חולדה 16:39 03/11/2013

כרמל יממן לכם הכל התחילו במצעד החוצה, אינכם רצויים בבתי הכנסת שלנו

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
15
 
מדוע החרדים עוסקים בבחירות יותר מכל סקטור אחר בחברה הישראלית?  
אני שאלה 22:17 09/11/2013

כי לכל אזרח נורמלי יש בחירות ויש עבודה והפרנסה מגיעה מהעבודה ולא מהבחירות. אצל החרדים הפרנסה באה [או לא באה] מהבחירות ותוצאותיהן. זה נורמלי? האזרח הפשוט שכח כבר מהבחירות, החרדים עוסקים בזה יומם ולילה! והגית בה יומם ולילה, אני מזכיר, נאמר על לימוד תורה ולא על תוצאות הבחירות.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
16
 
     כי רק מי שמתחרט על מה שעשה שואל שאלות כאלו (ל”ת)
חיים 15:17 21/11/2013
 
אוי, ליטוואקעס, אתם כל כך שקועים בעולם שלכם כאילו זה כל היקום!!! (ל”ת)
עם כל הפרכוסים ההדדיים... 12:52 29/12/2013
17
 
במענה לכותרת: למה הוא בכה? כי רבנים חרדי אוהבים לבכות בפומבי, בשביל האפקט הרטורי (ל”ת)
אחד שיודע 11:02 12/01/2014
18
 
הם נורא בכיינים, החבר'ה האלה. כל פעם כותרת אחרת על מישהו שבכה (ל”ת)
לא בכיין 11:31 12/01/2014
19
 
עוד בכותרות
עוד בעוד באתר
לכל הכותרות
הכי נקראים הכי מדוברים