הפוך לדף הבית גמ"ח קופונים
תמונת היום
סקר שבועי
את/ה בעד סיקור פרשיות תקיפה ב"בחדרי"?

הצבע
 
תגיות
מבצעים והטבות
Infomoney Infomoney
תשואה גדולה יותר עבור כספכם וחיסכון בדמי ניהול!
רפאל גריל בר רפאל גריל בר
קינוח חינם למזמינים ארוחה זוגית
בק טק בק טק
הוכח כמשחרר כאבי גב ומוריד לחץ משרירי הגוף.
להצעות נוספות

בנט טוען: התקציב כבר עבר

אין מקום לפאניקה: התקציב כבר עבר, ויש לוח זמנים לחוק • חברת הכנסת שקד: "זאת סערה בכוס מים"

יהודה הלוי, בחדרי חרדים 10:40 05/02/2014
הדפס שלח לחבר
9

הסערה בעקבות החלטת בג"ץ לעצור את התקציבים לבני ישיבות שגיוסם נדחה על ידי שר הבטחון, זוכה הבוקר (ד) להרגעה מכיוון לא צפוי: שר הכלכלה והצלע הדתית של ברית בנט-לפיד, נפתלי בנט, אומר בראיון למוטי לביא בקול ברמה כי אין מה לחשוש מהחלטת בג"ץ, הלחץ מיותר, להחלטה אין שום משמעות מעשית מפני שהתקציב הקרוב כבר עבר, ועד התקציב הבא - כבר יהיה חוק.

גם חברת מפלגתו, חה"כ איילת שקד מוסרת ל"בחדרי חרדים" ברוח דומה: "אני חושבת כמו בנט כמובן. הוחלט לסיים את החוק , כלומר להעביר אותו במליאה עד ה 10 במרץ. כך שממילא הפסק הוא סערה בכוס מים.

"העבודה יסודית בוועדה ומהפכות לא קורות תוך יום. יושבים ומתדיינים כל הזמן בנושא כל כך חשוב. הדיונים יתחילו שוב ביום שני הקרוב ויסתיימו תוך כמה שבועות."

ההחלטה אף מעוררת סערה בעולם הישיבות, אך מנהל ותיק בישיבה, מבקש להרגיע מעט את הרוחות.

"אנשי חדו"ש שעתרו לבג"ץ טענו שמדובר ברבבה של בני ישיבות, אך זה לא מדוייק מדובר בהרבה פחות מכך. חשוב לשים לב לכך שתלמידים בשיעור הראשון של ישיבה גבוהה, עדיין מוגדרים כתלמידי תיכון כיתה י"ב, הפסיקה אינה נוגעת להם. כיון שהם אינם כלולים בהוראת בית המשפט.

"גם כלפי תלמידים הכלולים שהוזכרו בפסיקה, הדברים תלויים עדיין ברשימת קריטוריונים מדויקת שהצבא ייאלץ לספק כדי לקיים את הנחיות הבג"ץ. הדבר אינו תלוי רק בשנתונים בלבד אלא גם בגורמים משתנים נוספים, כך שבסופו של דבר תצומצם ההחלטה ללמיעוט של תלמידים.

עוד מוסיף הגורם: "בג"ץ עצמו מציין בהחלטתו כי היא נוגעת רק לתלמידים ששאלת הסמכות לגביהם מוטלת בספק, כלומר ברגע שיעבור בכנסת החוק שכבר נמצא בשלב ההצבעות בוועדת שקד יוכל משרד האוצר לחזור ולחדש את התקציבים לגבי תלמידים שלימודיהם בישיבה יוסדרו בחוק.

"נקודה חשובה נוספת שמן הראוי לתת עליה את הדעת היא כי מדובר בצו ביניים בלבד. ברגע שמעמדם של הבחורים יוסדר, קיים סיכוי סביר שהכספים יוחזרו רטרואקטיבית גם על החודשים שעברו. בג"ץ לא מונע ממשרד האוצר לתקצב - הוא רק מוציא צו ביניים האוסר כרגע לבצע העברות".

עם זאת אומר אותו גורם, ההחלטה עדיין תמוהה: "מדוע היה דחוף לבג"ץ להוציא צו ביניים הנוגע לזמן כה קצר? האם מדובר בהחלטה עניינית או בהחלטה שכל מטרתה היא יצירת כותרות?", הוא תוהה.

סיבה נוספת שמציינים גורמים ביהדות התורה הבוקר בכלי התקשורת, היא העובדה שהתקציב לחודש פברואר כבר עבר - ופסק בגץ רלוונטי לתקציב החודש הבא, שעד אז גם ככה יהיה כבר חוק חדש.

אנו מזמינים אתכם לקחת חלק בדיווח החדשותי.
הייתם עדים לאירוע? שמעתם סיפור שעשוי לעניין? צילמתם תמונות מיוחדות?
שילחו אלינו את הסקופ שלכם לכתובת info@bhol.co.il
 
הדפס שלח
9
למה ?? כי הם רשעים!! (ל”ת)
 00:53 05/02/2014
1
 
תאכלו את השטריימל (ל”ת)
מוזס 10:24 05/02/2014
2
 
מי שמאמין לא בפניקה 
שריר 10:29 05/02/2014

אם חפץ ה' בלומדי התורה, יכול אפילו להוריד להם מן מן השמים. או לחילופין בדרך הטבע, ידוע כי לב אדמו"רים ובאבות ביד ה', ויכול לרפות את ליבם להחזיק עולם התורה מהמליארדים שיש להם בבנק.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
3
 
     חזק!!! (ל”ת)
קוטי 12:48 05/02/2014
 
     הפניקה היא בגלל שערבים ושונאי ישראל מתוקצבים באוניברסיטאות בסכום העולה בהרבה על העצמות העבשות שהפריץ זורק לתלמידי הישיבות באין פוצה פה ומצפצף. (ל”ת)
 19:46 22/03/2014
 
בהחלט צריך פניקה בגלל העתיד הלא נודע (ל”ת)
אלי מגיד 13:19 05/02/2014
4
 
גם עם לא יתנו ה יעזור לנו לא הם (ל”ת)
 17:31 06/02/2014
5
 
להוציא את ארגון הטרור בג"ץ מחוץ לחוק (ל”ת)
מחוקק בכיר 16:10 16/02/2014
6
 
אם חפץ ד' בלומדי התורה, יכול אפילו להוריד להם מן מן השמים. 
 01:44 23/02/2014

אין להקב"ה בעולמו אלא ארבע אמות של הלכה. הנאום של היטלר-ז"ל, והנאום של לפיד-ימ"ש, ממש דומה, שתיהם דיברו על הבעיה של החרדים שהם לא עובדים. הפנים של לפיד נראה "אדום" כמו גוי אכזרי שיכור.

להזכירכם ! גם הנאצים אחרי המלחמה טענו שהם רק עשו עפ''י החוק "רק" מילאו פקודות מה שעושים לבחורי הישיבות היום זה בדיוק אותו דבר ! שלא יבואו כל הציונים הערורים לבלבל לנו את המח שאסור להשוות לנאצים, כי כשמתנהגים כמו נאצים אז ההשואה בהתאם ! אין להקב"ה בעולמו אלא ארבע אמות של הלכה.

יש דין ויש דיין, העולם אינו הפקר כפי שאתם חושבים, אלקים משמים משקיף על כולם, הוא אוהב את לומדי התורה, אין להקב"ה בעולמו אלא ארבע אמות של הלכה. ואתם מנסים לקעקע את אהבתו של הקב"ה. אם חפץ ד' בלומדי התורה, יכול אפילו להוריד להם מן מהשמים. אין לכם אלא להכלם ולהתבייש ולחזור בתשובה. ואם לא מידת הדין תפגע בכל מי שאחראי לזה.

הוסף תגובה חדשה
הגב לתגובה זו
7
 
עוד בכותרות
עוד בעוד באתר
לכל הכותרות
הכי נקראים הכי מדוברים